Seuran esittely

 .

Alatornion Ahjo ry

Alatornion Ahjo on perustettu 1968, kuten viereisestä seuran logosta ilmenee. Seura on todellisuudessa useamman kyläseuran kattojärjestö. Alatornion Ahjolla oli alkuvuosina vahvana hiihtoharrastus, mutta aktiivitoimintaa oli myös yleisurheilussa, painissa ja painonnostossa. kahdeksankymmentäluvun alkupuolella otettiin pyöräily mukaan toimintaan. Hiihdossa ja pyöräilyssä menestyneimmät urheilijat ovat edustaneet maajoukkueita.

Lajitoimintaa Ahjossa on tällähetkellä hiihdossa ja pyöräilyssä. Lisäksi kuntoliikuntaa harrastetaan lajimieltymysten mukaan. Ahjolla on kevätkaudella kuntosali varattuna tiistai - iltaisin klo 17.-19., Jäseniä käy myös kuntojoogatreenessä ja spinnigissä. Kehittämistarpeita ja ideoita seuralla kyllä on, mutta vetäjiä tarvittaisi lisää. Alla on palautepalsta, johon toivomme ajatuksiasi.

Nykyisin Alatornion Ahjo ry vastaa mm. Maratonpyöräilyn ja Rajaväylän lenkin onnistumisesta

 Yhteystiedot johtokunnan ja jaostojen vetäjistä

 

Puheenjohtaja  Matti Purtanen  Kelukatu 9, 95450 Tornio  puh +358414310716 mattipurtanen@msn.com  Myös pyöräilyjaoston puheenjohtaja

 Varapuheenjohtaja  Ilpo Pursiainen  Nikenkuja3A6 95410 Tornio puh. +358407712845 ilpo.pursiainen@luukku.com

Sihteeri. Ulla Salmi Kristinebergintie 2b13 95450 Tornio puh.+358407247985  ulla.salmi9@gmail.com                      

Olavi Stoor Kultaranta14, 95410 Tornio  puh. +358405149406, olavi.stoor@lappia.fi   Maratonpyöräily vastaava ja taloudenhoitaja

Hiihtojaosto pj Pentti Sorri Petäjätie 4, 95410 Tornio  puh. +358400 198101  pentti.sorri@suomi24.fi

Naisjaosto pj Irja Salmi Honkalankatu  11a, 95420 Tornio  puh.+358407404842  irja.salmi@luukku.com.

 Pirjo Tuominen Etelärantakatu 19A, 94100 Kemi  puh. +358405638313  tuomo.lievonen@gmail.com                                             

Ilkka Kapraali Metsolantie 10, B95410 Tornio puh. +358407574735  ilkka.kapraali@pp.inet.fi

Hannele Kenttä Haparanda, puh.+358504392354  hannele.kentta@evekas.se  Maratonpyöräily

Tuomo Lievonen Etelärantakatu 19a6 94100 Kemi puh.  0440545969   tuomo.lievonen@gmail.com

 

Liity jäseneksi 

 

Klikkaa tekstiä liity jäseneksi
Linkissä myös jäsent.päivitys
Nordea FI66 1170 3000 3095 06
Jäsenmaksu 10€
Perhemaksu 20€ 

 

Anna palautetta

Yhteistyössä

Nordea
Outokumpu